Të fundit

ShBA-ja nuk do të marrë pjesë në aksionin sulmues ndaj Iranit

Analistët po spekulojnë se ky sulm i paprecedentë – nga shteti i Iranit në territorin izraelit – do të çojë në veprime hakmarrëse nga Izraeli.

Megjithatë, sipas CNN, duke cituar një zyrtar të administratës, presidenti, Joe Biden i ka thënë tashmë kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu se Amerika nuk do të marrë pjesë në asnjë operacion sulmues kundër Iranit, transmeton Paparaci.

Ndërkohë, një zyrtar izraelit i ka thënë New York Times se çdo përgjigje nga Izraeli do të “koordinohet me aleatët e tij”.

Ndërkaq, Biden ka thënë se ShBA-të e ndihmuan Izraelin të rrëzonte “pothuajse të gjithë” breshërinë e 300 dronëve dhe raketave që u lëshuan nga Irani.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci