Të fundit

Jordania, Iraku dhe Libani rihapin hapësirën ajrore pas sulmeve të Iranit

Jordania, Iraku dhe Libani kanë rihapur hapësirën e tyre ajrore të dielën pasi e mbyllën atë vonë të shtunën pasi Irani nisi sulme me dronw dhe raketa kundër Izraelit, thanë të tre vendet të dielën.

Televizioni shtetëror i Jordanisë tha se vendi kishte rifilluar operacionet e trafikut ajror, duke cituar autoritetet e aviacionit. Hapja e hapësirës së saj ajrore erdhi më shumë se tre orë më herët se sa ishte planifikuar.

Autoriteti i aviacionit irakian tha se rreziqet e sigurisë tani ishin kapërcyer, raporton Reuters, transmeton Paparaci.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci