Të fundit

Izraeli rrëzon 300 dronë dhe raketa iraniane me ndihmën e SHBA-së

Irani ka lëshuar ​​më shumë se 300 dronë dhe raketa në Izrael.

Prej të cilave 99% u rrëzuan, në bashkëpunim me SHBA-në dhe Britaninë e Madhe.

Në një konferencë  për mediet, zëdhënësi i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, Daniel Hagari tha gjithashtu se disa prej  raketave gjatë natës ishin nga Iraku dhe Jemeni.

“Së bashku me Shtetet e Bashkuara dhe partnerë shtesë, ne arritëm të mbronim territorin e shtetit të Izraelit. U shkaktuan shumë pak dëme – ky është rezultat i operacioneve mbresëlënëse të IDF”, tha ai, shkruan CNN, përcjell Paparaci.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci