Të fundit

Irani kërcënon SHBA-në nëse e ndihmon Izraelin që të hakmerret: Sulmet do të jenë edhe më të mëdha

Të dielën, Irani ka paralajmëruar Izraelin, duke thënë se nuk duhet t’i përgjigjet sulmeve dhe se hapat e tyre të ardhshëm do të jenë më të mëdhenj nëse kjo ndodh, shkruan CNN, përcjell Paparaci.

“Nëse Izraeli hakmerret, përgjigja e Iranit do të ishte “shumë më e madhe” sesa bombardimi gjatë natës”, tha shefi i shtabit të forcave të armatosura iraniane, gjeneralmajori Mohammad Bagheri.

Gjithashtu, Irani paralajmëroi Uashingtonin se mbështetja e Izraelit për hakmarrje do të çonte në shënjestrimin e bazave amerikane.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci