Të fundit

Hasani: Shqipëria dënon ashpër sulmin e Iranit në Izrael

Ministri për Evropën dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë, Igli Hasani tha se Shqipëria dënon ashpër sulmin iranian ndaj Izraelit.

Kështu u shpreh ministri, përmes një postimi në X, njofton Paparaci.

Ai shprehet se ky përshkallëzim është kërcënim për sigurinë e Izraelit dhe gjithë rajonit.

Po ashtu, Hasani u bën thirrje shqiptarëve që jetojnë në Izrael të ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Ky përshkallëzim është një kërcënim i rëndë për sigurinë e Izraelit dhe të gjithë rajonit. Ajo rrezikon të sjellë paqëndrueshmëri dhe shkatërrim më të madh në të gjithë Lindjen e Mesme”, shkroi Hasani në X.

“Shqiptarët në rajon këshillohen të ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale për përditësimet e sigurisë publike dhe të kontaktojnë ambasadat tona për ndihmë”.

 

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci