Të fundit

Sot mblidhet Këshilli i Sigurimit të OKB-së pas sulmit iranian në Izrael

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mblidhet në orën 16:00 të dielën pasi Izraeli kërkoi që të dënojë sulmin e Iranit dhe të caktojë Gardën Revolucionare një organizatë terroriste.

Presidenti amerikan, Joe Biden ka thënë se do të thërrasë një takim të liderëve të G7 për të “koordinuar një përgjigje të bashkuar diplomatike” ndaj sulmit të Iranit.

Italia, e cila tani mban presidencën e radhës të G7, thuhet se ka bërë thirrje për një takim virtual për të diskutuar sulmin, raporton The Guardian, transmeton Paparaci.

Agjencia iraniane e lajmeve Fars citoi një burim të thoshte se Teherani po vëzhgonte nga afër Jordaninë, e cila mund të bëhet objektivi i radhës në rast të ndonjë lëvizjeje në mbështetje të Izraelit.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci