Të fundit

Presidenti izraelit thotë se nuk po kërkojnë luftë pas sulmit të Iranit

Izraeli nuk po kërkon luftë pas sulmit të Iranit dhe “duhet ekuilibri në këtë situatë”, tha presidenti izraelit Isaac Herzog për Wolf Blitzer të CNN të dielën.

Kryeministri Benjamin Netanyahu po flet me shumë liderë botërorë dhe ka “dialog intim me aleatët” në përgjigje të veprimeve të Iranit, tha ai.

 “Ne po i shqyrtojmë të gjitha. Po sillemi me gjakftohtësi dhe me kthjelltësi,” tha Herzog. “Unë mendoj se ne jemi duke vepruar në një mënyrë shumë të përqendruar dhe shumë të përgjegjshme dhe jam i sigurt se do të ketë një vendim në përputhje me rrethanat që do të sigurojë që ne të mbrojmë dhe mbrojmë popullin e Izraelit.”

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci