Të fundit

Mblidhet Këshilli i Sigurimit të OKB-së: Guterres dënon sulmin e Iranit, por kritikon Izraelin

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit është mbledhur Këshilli i Sigurimit të OKB-së.

Mbledhja vjen pas kërkesës së Izraelit, ndërsa Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres dënoi sulmin iranian.

Guterres përsëriti “dënimin e tij për përshkallëzimit serioz nga sulmi i Iranit ndaj Izraelit”, duke u kujtuar të gjitha vendeve anëtare se Karta e OKB-së ndalon përdorimin e forcës kundër integritetit territorial ose pavarësisë politike të çdo shteti.

“Vlen gjithashtu parimi i paprekshmërisë së zyrave diplomatike dhe konsullore dhe personeli duhet të respektohet”, shtoi ai, duke kujtuar “dënimin” e sulmit izraelit më 1 prill ndaj konsullatës iraniane në Damask.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci