Të fundit

Qëllohet me armë, momenti kur truprojat e nisin me urgjencë për spital kryeministrin Fico

Pas mbledhjes së qeverisë në Handlova të Sllovakisë, kryeministri Robert Fico u qëllua me armë zjarri.

Ngjarja ndodhi para Shtëpisë së Kulturës, ku Fico përfundoi mbledhjen me kabinetin dhe po takohej me mbështetësit. Policia bllokoi vendin e ngjarjes.

Fico dyshohet se është plagosur në bark dhe gjoks.

Seanca parlamentare në Sllovaki është ndërprerë pas kësaj ngjarje dhe kanë reaguar shumë politikanë, mes tyre edhe presidentja e vendit, Zuzana Çaputova.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci