Të fundit

Kryeministri sllovak në ‘gjendje të rëndë’ si pasojë e plagosjes me armë

Në një përditësim në faqen zyrtare të kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico në Facebook thuhet se ai është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas përditësimit, kryeministri është qëlluar disa herë dhe se tani po transportohet me helikopter për në qytetin e afërt të Banska Bystrica, raporton BBC.

Agjencia e lajmeve TASR ka raportuar të mërkurën se Fico është qëlluar përballë një ndërtese në qendër të qytetit sllovak Handlova, ku ishte mbajtur një takim qeveritar.

Raportohet të jenë dëgjuar disa të shtëna, sipas gazetarëve që ndodheshin në vendngjarje.

Fico është dërguar menjëherë në spital, derisa sulmuesi i tij është arrestuar.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci