Të fundit

‘Eja këtu Robo’- Thuhet se sulmuesi thirri para se ta plagoste kryeministrin sllovak

Kryeministri i Sllovakisë është plagosur sot gjatë ditës, ndërsa gjendja e tij thuhet se është e rëndë.

“The Telegraph” raporton se sulmuesi ka bërtitur “Robo eja këtu” para se të niste gjuajtjen me armë.

Një burim po ashtu i tha mediumit që gjendja shëndetësore e Fico është serioze, megjithatë, aktualisht ai është jashtë rrezikut.

“Ka një plagë plumbi në bark dhe në dorë. Ai aktualisht është jashtë rrezikut. Do ta operojnë.”– ka thënë ky burim.

Një dëshmitare e plagosjes së kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico, ka thënë se ajo dëgjoi tri-katër krisma dhe se e pa Ficon duke u rrëzuar në tokë. Dëshmitarja tha se pa plagë në kokën dhe gjoksin e kryeministrit.

Pasi u fut në veturën zyrtare me shpejtësi, raportohet se Fico u dërgua me helikopter në një spital lokal, raporton televizioni BBC.

Në pamje shihen disa pjesëtarë të forcave të sigurisë duke kapur një të dyshuar pranë qendrës kulturore në qytezën Handlova.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci