Të fundit

​Pesë yjet e xhudos që do të përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike Paris 2024

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka prezantuar pesë normat olimpike nga xhudo, sporti i vetëm me medalje olimpike në Kosovë.

Sipas renditjes përfundimtare olimpike të të publikuar sot nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos, Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu do të udhëtojnë drejt Parisit, si e dyta, përkatësisht e treta në renditje, në kategoritë përkatëse, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Kosova ka gjashtë norma olimpike, pesë nga xhudo dhe një nga boksi.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci