Të fundit

Një video e jashtëzakonshme nga luftimet në Ukrainë: Tanku amerikan hyn në duel të drejtpërdrejtë me transportuesin rus

Një video e pabesueshme e një dueli mes mjetit luftarak amerikan Bradley dhe mjetit luftarak rus, transportuesit të blinduar BTR-82A, ka mbërritur nga fronti në Ukrainë.

Në zemër të fushëbetejës, të dyja mjetet ushtarake gjuhen me njëra-tjetrën. Të paktën një ushtar mund të shihet duke dalë nga tanku amerikan përpara se tymi ta kapë transportuesin rus.

Ju kujtojmë se SHBA-ja ia ka dhuruar më shumë se 300 tanke Bradley forcave ukrainase.

Siç shkruan Newsweek, brigada ukrainase pretendon se një transportues i blinduar rus ka hyrë në një vendbanim, pa specifikuar vendndodhjen e saktë, kështu që ekipi i tankut Bradley duhej të reagonte “menjëherë” dhe aty për aty.

Të hënën, Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë së Ukrainës paraqiti informacionin se në 24 orë Rusia humbi 269 persona, dy automjete të blinduara luftarake dhe dy sisteme artilerie përgjatë vijës së frontit. Megjithatë, ata zbuluan gjithashtu se Rusia ka rezerva të mëdha të fuqisë punëtore dhe se ata mund të kompensojnë shpejt humbjet e rënda.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci