Të fundit

Rusia dhe Kina nënshkruajnë një pakt për ndihmë reciproke në rast sulmi

Rusia dhe Koreja e Veriut kanë nënshkruar një marrëveshje që parashikon “ndihmë të ndërsjellë” në rast të agresionit kundër njërës prej tyre.

Presidenti rus e quajti pozicionin e Phenianit për Ukrainën “një tjetër provë të politikës së saj sovrane”.

Kim e ka quajtur gjithashtu Rusinë “mikun dhe aleatin më të ndershëm” dhe i është referuar Putinit “miku më i dashur i popullit korean”, sipas një raporti të agjencisë shtetërore RIA.

Marrëveshja do të zëvendësojë traktatet Rusi-Koreja e Veriut nga viti 1961 dhe 2000-2001.

Yuri Ushakov, një asistent i presidentit rus, tha se pakti ishte i nevojshëm për shkak të “evoluimit të thellë të situatës gjeopolitike në botë dhe rajon”.

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci