Të fundit

KRU “Prishtina” nis shkyçjen e ujit tek borxhlinjtë

Kompani Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka nisur aksionin e shkyçjes së ujit që përfshin borxhlinjtë e mëdhenj të shërbimeve të ujit dhe konsumatorët ilegalë.

Aksioni ka filluar në lagjen “Veternik”.

Borxhi ndaj shërbimeve të ujit është mbi 45 milionë euro, ku mbi 40 milionë janë nga sektori i amvisërisë dhe mbi 5 milionë nga sektori i bizneseve të vogla e të mëdha.

 

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci