Të fundit

Mbappe mendoi se e gjeti mënyrën për të luajtur me hundë të thyer dhe më pas erdhi njoftimi nga UEFA

Kylian Mbappé theu hundën në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian të Francës kundër Austrisë që përfundoi me rezultat 1:0 për francezët, ndërsa në stërvitjen e të enjtes provoi maskën që kishte ndërmend ta mbante në ndeshjen e xhiros së dytë kundër Holandës.

Në fushë, kapiteni i Gjelave doli me maskën e tij të re. Disa herë gjatë stërvitjes e hoqi dhe e rregulloi sepse padyshim nuk iu “përshtat” mirë.

Trajneri francez Didier Deschamps tha në konferencën për shtyp se stafi po bën gjithçka që mundet që Mbappe të luajë.

“Është mirë që ai dëshiron të luajë vetë, por ne ende nuk kemi marrë një vendim për këtë. Ne do të bëjmë gjithçka që mundemi që ai të marrë pjesë”, tha Deschamps.

Mediat franceze raportuan se Mbappé e zhvilloi pjesën më të madhe të stërvitjes, por nuk mori pjesë në ndeshjen mes dy ekipeve në stërvitje.

Është e qartë se paraqitja eventuale e Mbappes të premten do të jetë ekskluzivisht me maskë mbrojtëse për shkak të hundës së thyer, por nuk do të jetë maska ​​që provoi në stërvitje.

Përkatësisht, UEFA ka njoftuar të enjten në mbrëmje se maska ​​me të cilën po stërvitej sulmuesi i ri i Real Madridit nuk lejohet në Kampionatin Evropian.

Problemi është me ngjyrat e kombëtares franceze në maskë, sepse – ngjyrat nuk lejohen. Përkatësisht, maska ​​duhet të jetë një ngjyrë…

“Pajisjet mjekësore të veshura në fushë duhet të jenë të thjeshta dhe nuk duhet të kenë asnjë shenjë ekipi apo prodhuesi”, thuhet në rregullat e UEFA-s.

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci