Të fundit

Të burgosurit në Ukrainë po rekrutohen për të forcuar ushtrinë

Në një përpjekje për të gjetur rekrutë të rinj për forcat e saj të armatosura përballë një ofensive të vazhdueshme ruse, ushtria ukrainase është kthyer në rekrutimin e të burgosurve – dhe tashmë rreth 3,000 mijë të tillë janë regjistruar.

Me kusht që të kalojnë afatin e shërbimit ushtarak deri në fund, të burgosurve do t’u jepet lirimi me kusht kur të përfundojë lufta, shkruan Euronews.

Ukraina ka qenë duke luftuar për të rekrutuar mjaftueshëm ushtarë.

Pavarësisht sulmit të vazhdueshëm të Rusisë dhe problemeve me të cilat përballet ushtria e tij, Zelenskyy tha të enjten se Ukraina është “tani e aftë të mposht ambiciet perandorake të Rusisë”.

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci