Të fundit

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

Uk Lushi, aktivist dhe ish-ushtar i UÇK-së, ka reaguar në lidhje me videon e Mirlind Dakut, futbollist i Shqipërisë, ku shihet teksa nxit tifozët për sharje ndaj maqedonëve.

Sipas Lushit, FFSh-ja duhet të hetojë incidentin, duke kërkuar që Daku të suspendohet nëse vërtetohet se ka sharë maqedonët e serbët.

“Federata Shqiptare e Futbollit duhet ta hetojë incidentin me lojtarin Daku dhe nëse dëshmohet se ai ka brohoritur fyerje kundër popujve maqedonas e serb, duke i nxitur tifozët që ta bëjnë të njëjtën gjë, Daku duhet të pezullohet. Lojtarët duhet të jenë shembuj të mirë” – ka shkruar ai.

 

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci