Të fundit

Armenia e njeh Palestinën si shtet

Ministria e Punëve të Jashtme e Armenisë njoftoi sot vendimin e Armenisë për të njohur Palestinën si shtet, duke theksuar “situatën kritike në Gaza”.

“Konfirmojmë përkushtimin tonë ndaj të drejtës ndërkombëtare dhe parimeve të barazisë, sovranitetit dhe bashkëjetesës paqësore të popujve. Armenia njeh Shtetin e Palestinës”, thuhet në deklaratën e ministrisë së jashtme.

Gjithashtu, shtohet se “Jerevani sinqerisht angazhohet për vendosjen e paqes së qëndrueshme në rajon”.

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci