Të fundit

Arben Taravari merr zyrtarisht pozitë në qeverinë e Mickoskit

Arben Taravari sot e ka marrë zyrtarisht postin e ministrit të Shëndetësisë në Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut.

Kjo do të jetë ulja e tij e dytë në karrigen ministrore në shëndetësi, pasi ai mbajti të njëjtin post në vitin 2017.

Pas një debati dyditor mbrëmë Kuvendi i Maqedonisë së Veriut zgjodhi Qeverinë e re me 77 vota “pro” dhe 22 vota “kundër”.

Në kabinetin qeveritar do të ketë 20 ministri, katër më shumë se më parë. 15 anëtarë janë nga koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE, gjashtë nga koalicioni VLEN dhe dy nga ZNAM.

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci