Të fundit

LDK: Rendi kushtetues është dhe duhet të mbetet i pacenueshëm

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila e ka shpallur antikushtetues vendimin e Kuvendit të Kosovës për shkarkimin e anëtares së Bordit të Organit Shqyrtues të Prokurimit, Kimete Gashi.

Në reagimin e saj, LDK-ja ka thënë se rendi kushtetues është dhe duhet të mbetet i pacenueshëm.

Sipas kësaj partie opozitare, vendimi i Kushtetueses e vërtetoi qëndrimin e LDK-së se partia në pushtet “përmes Kuvendit të Kosovës kanë bërë shkelje Kushtetuese”.

“Lidhja Demokratike e Kosovës, do të vazhdojë vëzhgimin dhe trajtimin e vendimeve anti-kushtetuese të qeverisë dhe institucioneve tjera qendrore dhe t’i adresoj ato në institucionet përkatëse! Rendi kushtetues është dhe duhet të mbetet i pacenueshëm”, thuhet në reagimin e LDK-së.

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci