Të fundit

Eriksen shpërblehet për ndeshjen që zhvilloi kundër Serbisë

Danimarka e eliminoi Serbinë nga Euro 2024, pasi e ndali në barazimin pa gola në ndeshjen e luajtur në Grupin C.

Danezët ishin fantastik në këtë takim, përballë një ekipi që luajti vetëm në defanziv dhe nuk pati asnjë goditje në portë.

Christian Eriksen që është lojtari i ndeshjes, së bashku me bashkëlojtarët e tij tentuan me dhjetëra herë të shënonin, por serbët mbroheshin me të gjithë lojtarët mbrapa.

Mesfushori megjithatë ishte në krye të detyrës së tij, duke 71 për qind të pasimeve të sakta, vrapoi për 11.6 kilometra, ndërsa shpejtësinë e kishte 28.7.

Danimarka kaloi në mesin e 16 më të mirave, ndërsa do të përballet me Gjermaninë nikoqire.

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci