Të fundit

Policia kapë një 25-vjeçar në Prishtinë, ia konfiskon revolen “Zoraki”

Sot rreth orës 18:00, Policia e rajonit të Prishtinës, ka arritur të gjejë dhe të sekuestroj një revole të tipit ZORAKI, të kalibrit 7.65mm, si dhe katër copë fishekë.

Sekuestrimi rezultoi pas ndalimit dhe kontrollit të detajuar që i’ u bë një të dyshuari në rrugën “Selami Pulaha”, në Prishtinë.

“Ndaj të dyshuarit; V. S, mashkull, 25 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, me rekomandimin e prokurorit të shtetit, policia inicioi një hetim në drejtim të veprës penale “Mbajtja në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”, dhe i njëjti u procedua më tej”, thuhet në njoftimin e policisë.

Video nga Paradoks

Çka ndodhi mes Vehbi Kajtazit e Adem Grabovcit pas zbulimit të aferës PRONTO? Grabovci: M'ka shkaktu problem serioz, kom pas problem me mbrojtë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci