Të fundit

Rihapet Qendra e Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok

Qendra e Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok është rihapur në objektin e Stacionit Policor në këtë qytet.

Qendra e vjetër që ishte në objektin e Komunës u dogj, ndërsa Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur për rihapjen e Qendrës në Stacionin Policor në Zubin Potok.

“Ministria e Punëve të Brendshme njofton të gjithë qytetarët se puna në këtë qendër do të zhvillohet normalisht dhe se janë të gatshëm që nga sot, t’iu ofrojnë shërbime të gjithë qytetarëve”, ka bërë të ditur MPB-ja.

“Kjo është një ndërhyrje e shpejtë që kanë bërë zyrtarët e Agjencisë së Regjistrimit të MPB-së, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, me qëllim që qytetarët e kësaj zone të mos mbesin pa shërbime”, thuhet nga Ministria.

Kjo qendër u dogj të shtunën nga persona të dyshimtë, njoftoi ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla.

Në të njëjtën ditë, të shtunën, ishte sulmuar edhe Qendra e Regjistrimit Civil në Zveçan.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci