Të fundit

Ministri i Vuçiqit i përgjigjet kryeministrit Kurti

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar të vërtetën kur ka pohuar se “Aleksandar Vuçiq është problemi më i madh i Kosovës’’.

”Kurti nuk sulmon Tadiqin, as ndonjë politikan tjetër që udhëhoqi Serbinë, por vetëm Aleksandar Vuçiqin”, ka thënë ministri serb i Mbrojtjes, në një kundërpërgjigje ndaj komenteve të bëra nga kryeministri Kurti në një intervistë për televizionin publik kroat, HRT, të mërkurën.

Kjo sjellje e Kurtit, sipas Vulinit, ka një arsye.

”Kurti e di se ndërsa Aleksandar Vuçiq udhëheq Serbinë, Kosova nuk është dhe nuk do të jetë shtet”, ka thënë Vulin.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci