fbpx

Të fundit

Transferimi më i shtrenjtë nga futbolli kosovar, zbulohet ku do ta vazhdojë karrierën Valmir Veliu

Mungon vetëm zyrtarizimi, ylli i Llapit, Valmir Veliu, pritet të vijojë karrierën në Superligën e Kosovës, te skuadra e Gaziantep që militon në elitën e futbollit turk.

Kjo lëvizje në merkato do të kushtojë 160 mijë euro, që do ta bënte Veliun futbollistin më të shtrenjtë në historinë e futbollit kosovar.

Ka pasur disa skuadra të interesuara për 22-vjeçarin kosovar, por që në fund më e sukseshme është treguar Gaziantep. Veliu në sezonin e fundit ka zhvilluar 39 ndeshje në të gjitha garat ku ka shënuar 11 gola dhe ka asistuar në 16 të tjerë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci