fbpx

Të fundit

“Rroftë Sllovenia”, Kurti uron sllovenët në Dtën e Pavarësisë

Kryeministri Kurti tha se Kosova gëzohet dhe gjen inkurajim në sukseset e Sllovenisë në Ditën e Pavarësisë së saj.

Madje, në gjuhën sllovene, shefi i qeverisë në Twitter shkroi: Rroftë Sllovenia.

“Kosova gëzohet dhe gjen inkurajim në sukseset e Sllovenisë dhe qytetarëve të saj. Jam shumë i bindur se bashkëpunimi ynë dhe thellimi i marrëdhënieve dypalëshe ndërmjet Kosovës dhe Sllovenisë do të jetë i dobishëm për të ardhmen e dy vendeve tona. Naj živi Slloveni!”, tha Kurti.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci