fbpx

Të fundit

Rriten rastet me COVID-19 në vend

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës lidhur me koronavirusin.

Në 24 orët e fundit, njoftohet se 52 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Për një ditë, në vend u testuan 267 persona.

Kështu, numri total i rasteve ka aktive me COVID-19 ka shkuar në 250.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk u shënua asnjë rast i vdekjes dhe u shëruan 15 qytetarë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci