Të fundit

4 vjeçari telefon Policinë për shkak të një problemi matematikor

Disa prindër i mësojnë fëmijët e tyre që në rast rreziku të thërrasin policinë menjëherë. Sidoqoftë një fëmijë ka thirrur policinë për të zgjidhur një problem pak më ndryshe.

Disa prindër i mësojnë fëmijët e tyre që në rast rreziku të thërrasin policinë menjëherë. Sidoqoftë një fëmijë ka thirrur policinë për të zgjidhur një problem pak më ndryshe.

Një 4-vjeçar kishte një problem dhe prindërit e tij nuk ishin afër t’i ndihmonin, kështu që si ndihmë më e shpejtë, ai vendosi të thërriste policinë.

Personi përgjegjës në polici që kapi telefonin, nisi t’i bënte pyetje të zakonshme. Pas një kohe të shkurtër u kuptua problemi i tij.

Fëmija kishte një problem matematikor që nuk po mund ta zgjidhte. Pyetja e tij ishte se sa bënin 16-8.

Video nga Paradoks

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci