Të fundit

FIFA ndihmon futbollistët me një aplikacion për Kupën e Botës

FIFA do të sjellë në treg një aplikacion për Kupën e Botës në Katar, ku lojtarët mund ta përdorin për të analizuar të dhënat e performancës së tyre individuale menjëherë pas ndeshjes.

Futbollistët do të jenë në gjendje të shohin të dhënat e performancës së tyre pas ndeshjeve, por gjithashtu të shohin ku qëndrojnë më mirë gjatë ndeshjes në çfarë aspekti.

Në aplikacion duhet të regjistrohen të dhënat e performancës fizike, si dhe të dhëna specifike për ndeshjen.

Sipas FIFA-s, të dhënat duhet të krahasohen më pas me regjistrimet e lojës në mënyrë që lojtarët të mund të “shikojnë momentet kryesore të performancës së tyre personale në detaje dhe nga kënde të ndryshme të kamerës”.

“Fifa Player App” është zhvilluar në bashkëpunim me sindikatat e lojtarëve Fifpo dhe teregon të dhëna menjëherë pas ndeshjeve, tha shoqata botërore.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci