Të fundit

Dorëheqja e Latifit, Kurti gjen zëvëndësimin deri në emërimin e ministrit të ri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar menjëherë pas dorëheqjes së Rifat Latifit nga pozita e ministrit të Shëndetësisë dhe në pozitën e ushtrueses së detyrës e ka vendosur Dafina Gexha-Binjakun, shkruan Gazeta Express

Vendimi është marrë sot nga shefi i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci