Të fundit

Iraku raporton për kapjen e një figure të lartë të IS-it

Një zëvendës i kreut të vrarë të grupit terrorist, Shteti Islamik (IS) është zënë në Irak, ka thënë kryeministri irakian, Mustafa al-Kadhimi, përmes një postimi në Twitter më 11 tetor.

Ai ka thënë se Sami Jasim, anëtar i lartë i IS-it dhe zëvëndës i ish-liderit Abu Bakr al-Baghdadi, është zënë nga shërbimi irakian i inteligjencës.

Ai nuk ka ofruar hollësi tjera për të.

Baghdadi është vrarë gjatë një bastisjeje të forcave speciale amerikane në veriperëndim të Sirisë më 2019.

Jasim është në mesin e figurave të IS-it për të cilin Shtetet e Bashkura kanë ofruar shpërblim nëse ndalohet./rel.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci