Të fundit

Një tërmet i fuqishëm dridh brigjet e Alaskës

Një tërmet me magnitudë prej 6.8 goditi herët të hënën në brigjet e Alaskës, dy muaj pasi tërmeti më i madh i Amerikës në 50 vjet goditi të njëjtin rajon.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, epiqendra ishte rreth 71 milje (114 kilometra) në lindje të qytetit të Chinik, raportoi Shërbimi Gjeologjik Amerikan.

Lëkundjet pas tronditjes mund të vazhdojnë për një periudhë javësh, muajsh ose vitesh, sipas Programit të Shtabeve të Tërmetit të Shërbimit Gjeologjik të SHBA.

Tërmeti i së hënës u ndje nga banorët përgjatë Gadishullit të Alaskës dhe Ishullit Kodiak, por nuk kishte kërcënim për cunami, sipas Qendrës së Paralajmërimit të Cunamit në SHBA.

Tërmeti vjen vetëm një ditë pasi një tjetër me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter goditi në jug të ishullit Hawaii të dielën, por nuk pati paralajmërim për cunami më pas dhe asnjë raport të menjëhershëm të dëmeve.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci