Të fundit

Gjunjëzohet Serbia, Brazili dominon dhe arkëton tri pikë

Kombëtarja e Brazilit ka dominuar Serbinë si kundërshtarë të parë në Kampionatin Botëror.

Brazili arriti të marrë tre pikë të vlefshme për Grupin G, duke shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Serbisë.

Dy golat për Brazilin i shënoi sulmuesi i Tottenham, Richarlison.

Fillimisht ai zhbllokoi rezultatin në minutën e 62-të, kurse më pas dyfishoi epërsinë pas 10 minutave duke shënuar supergol.

Brazili tashmë ka pikët e barabarta me Zvicrën, ndërsa Kameruni e Serbia akoma nuk kanë asnjë pikë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci