Të fundit

Abdixhiku-Kurtit: Po flet si analist e opozitar, merr masa

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti, lidhur me vrasjen e mbrëmshme që ndodhi në QKUK.

Abdixhiku, ka shkruar se kryeministri, Albin Kurti, po flet si analist e si opozitar në vend se të veproj e të kërkoj përgjegjësi.

Abdixhiku, ka kërkuar që Kurti të merren me ministrin e Punëve të Brendshme si dhe me gjithë zinxhirin komandues të policisë.

Kreu i LDK-së e ka akuzuar Kurtin se e ka lënë vendin pa Kryeprokurorë tash e një vit dhe është shkaktarë i bojkotit të punës së gjyqtarëve dhe prokurorëve, me uljen e pagave.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci