Të fundit

Britani e Madhe: Shqiptari dënohet me 22 vjet burgim

Një shqiptar është dënuar me 22 vjet burgim në Britani.

Ai akuzohet se ka sulmuar disa persona me thikë e shkop bejsbolli në një dyqan në Oxford.

Bëhet fjalë për Argjend Canakun.

Sipas gazetës britanike “Daily Mail”, cak i sulmit kishte qenë një person i cili e kishte sulmuar më parë të riun shqiptar.

Avokatja i kërkoi gjykatësit një dënim me kusht për 23-vjeçarin shqiptar.

Ajo deklaroi se klienti i saj një fëmijëri traumatike në Shqipëri pasi babai i tij polic ishte vrarë.

Pasi kërkoi azil në Britani, ai kishte qëndruar për pak kohë me një burrë të moshuar përpara se të strehohej nga shërbimet sociale, shkruan Dailymail.

23-vjeçari nga Shqipëria ishte arrestuar disa herë për drogë dhe dhunë, por asnjëherë nuk është dënuar.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci