Të fundit

“Squid Game” bëhet zyrtarisht seriali më i shikuar ndonjëherë në Netflix

Seriali i zhanrit dramë nga Korea e Jugut, “Squid Game” është bërë seriali më i popullarizuar ndonjëherë i Netflix-it.

Ai ka grumbulluar 111 milionë shikime nga fansat e serialit që kur debutoi në Netflix më 17 shtator.

“Squid Game” shtjellon temën e njerëzve të margjinalizuar që ballafaqohen kundër njëri-tjetrit në lojëra tradicionale fëmijësh, ndërsa fituesi fiton miliona para dhe lojtarët që humbasin, vriten.

Seriali është numër 1 në listën e serialeve më të shikuara në Netflix në 94 vende të botës, transmeton Paparaci.com.

Ky serial është seriali i parë nga Korea e Jugut që ka arritur të jetë numër një në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Seriali ka krijuar meme dhe madje edhe ide për kostumet e Halloween.

Suksesi i “Squid Game” përforcon ndikimin gjithnjë e më të madh të Koresë së Jugut në kulturën popullore globale, pas arritjeve të tjera që kanë shënuar grupet muzikore si BTS dhe filmi “Parasite”, i cili u shpall fitues i çmimit “Oscar” këtë vit.

Netflix ofron “Squid Game” në të dyja versionet e dubluara dhe të titruara në gjuhë të shumta, duke zgjeruar audiencën e saj.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci