Të fundit

Dzeko: Fitore shumë e merituar, së shpejti bëhem 22 vjeçar

Edin Dzeko njëri nga shtyllat kryesore të Interi në triumfin përballë Milanit në finalen e Superkupës së Italisë duke shënuar golin e dytë në fitoren 3-0.

“Nerazzurrët” dominuan ndeshjen në Riad me dy gola të hershëm nga Federico Dimarco dhe Edin Dzeko, më pas Lautaro Martinez shënoi të tretin për të shuar shpresat e Milanit.

“Ne padyshim bëmë një paraqitje të shkëlqyer, djemtë ishin të shkëlqyer nga minuta e parë deri në minutën e fundit. Ne vërtet dhamë gjithçka që kishim”, tha Dzeko për “Sport Mediaset”.

Boshnjaku u pyet nëse kjo ishte një hakmarrje për Interin, i cili kishte humbur Scudetton në një betejë me Milanin vitin e kaluar.

“Nuk kishte nevojë për hakmarrje, unë dhe skuadra gjithmonë shikojmë përpara. Kjo ishte një Kupë që e fituam edhe sezonin e kaluar. Ne e dimë se sa e mrekullueshme është ta fitosh atë, ne dolëm duke luftuar sot që nga fillimi”.

“Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu. Jam shumë i lumtur që po marrim një tjetër trofe në shtëpi dhe shpresoj se do të ketë më shumë në të ardhmen.”, shtoi ai.

Dzeko do të festojë ditëlindjen e tij të 37-të në mars dhe kontrata e tij do të skadojë në qershor, kështu që a do të thotë kjo një marrëveshje e re?

“Do të bëhem 22 vjeç së shpejti,” qeshi ai. Ne jemi të lumtur për tifozët dhe për ne, siç e merituam sonte. Le të festojmë sonte dhe pastaj mund të mendojmë për pjesën tjetër.”, tha në fund ai.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci