Të fundit

Moti të dielën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me vranësira të cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore.

Sipas njoftimit të IHMK-së, temperaturat do të shënojnë ulje në të dyja vlerat ekstreme.

“Temperaturat do të shënojnë ulje në të dy vlerat ekstreme. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 – 6m/s”, thuhet në kumtesë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci