Të fundit

Macron i ofron ndihmë emergjente Turqisë dhe Sirisë

Presidenti francez Emmanuel Macron iu ka ofruar ndihmë urgjente Turqisë dhe Sirisë.

“Ne po shohim imazhe të tmerrshme nga Turqia dhe Siria pas një tërmeti me fuqi të paprecedentë”, shkroi Macron.

“Franca është e gatshme të ofrojë ndihmë urgjente për popullsinë në terren. Mendimet tona janë me familjet e viktimave”, tha ai.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci