Të fundit

Horoskopi ditor, 23 mars 2023

Dashi

Dikush po nxjerr flluskën në të cilën po jetonit. Duket se ju keni udhëtuar në botën tuaj të fantazisë dhe keni shijuar udhëtimin, por tani dikush ekspozon realitetin e vërtetë të situatës. Është koha për të rivlerësuar pozicionin tuaj.

Demi
Para se të ecni përpara, duhet të bëni disa hapa prapa. Vetëm pasi të jeni në gjendje të vlerësoni të kaluarën, do të jeni në gjendje të hidhni hapin tuaj të ardhshëm drejt së ardhmes me besim. Mund të duket si humbje kohe, por besoni se është për të mirën tuaj.

Binjaket

Dikush tek i cili jeni mbështetur për informacion po ndryshon papritur mendjen e tij. Faktet kanë ndryshuar dhe ju duhet t’i merrni pjesët dhe t’i bashkoni përsëri në një mënyrë të re. Merrni kohën tuaj dhe jini të durueshëm me rrethanat që ndryshojnë.

Gaforrja

Ju mund të jeni ende duke vepruar sipas një objektivi ose pakti më të vjetër që keni bërë me veten tuaj pak kohë më parë. Ju duhet të kuptoni se ajo që ishte e vërtetë atëherë mund të mos jetë më e vërtetë. Kjo është një kohë që ju të vlerësoni situatën tuaj dhe të bëni një pakt të ri me veten.

Luani

Ëndrrat tuaja janë të rëndësishme për ju dhe për momentin jeni të frustruar sepse këto ëndrra duket se po avancojnë. Ato madje mund të lëvizin prapa. Mos u poshtëroni për këtë. Kuptoni se kjo lëvizje prapa është pjesë e procesit.

Virgjeresha

Ju pëlqen të punoni drejt një qëllimi më të madh. Dita e sotme shënon fillimin e një periudhe në të cilën ndiheni sikur po largoheni më tej nga ai synim dhe jo drejt tij. Mos u shqetësoni. Informata që fitoni përmes këtij procesi do t’ju ndihmojë në planin afatgjatë.

Peshorja

Planet për të cilat keni punuar janë të bllokuara dhe po luftoni se si të vazhdoni. Kjo është një nga ato raste kur ju duhet të relaksoheni dhe të ecni me energjinë e papritur që ju vjen në rrugën tuaj. Përgjigja nuk është ajo që mendoni.

Akrepi

Ju jetoni në një botë fantazish dhe tani po ndiheni të tradhtuar nga fantazitë tuaja. Ëndrrat tuaja nuk po ju çojnë në vendin ku dëshironi të shkoni. Jini të durueshëm. Ju duhet ta kuptoni të kaluarën më qartë përpara se të mund të ecni përpara me të ardhmen.

Shigjetari

Tensioni nervor mes familjarëve është i lartë sot, ndaj mos u habitni nëse familjarët fillojnë të grinden. Është më mirë t’i mbani të ndarë pjesën më të madhe të ditës nëse mundeni. Në mbrëmje nxitini të flasin për atë që i shqetëson.

Bricjapi

Informacioni i mbledhur sot mund të mos jetë plotësisht i saktë. Dikush mund të jetë duke përsëritur. Dëgjoni nëse dëshironi, por mos transmetoni asgjë që dëgjoni nëse nuk e dini të vërtetën. Ngarkesa juaj e punës mund të jetë veçanërisht e rëndë sot.

Ujori

Pesimizmi për çështjet e parave mund t’ju shqetësojë sot. Ndoshta një rritje e dëshiruar e të ardhurave nuk është realizuar, ose ju keni shpresuar të bëni një blerje të veçantë që ende nuk mund ta përballoni plotësisht. Kjo mund të jetë koha për të vënë në punë zgjuarsinë tuaj.

Peshqit

Sot mund të jeni paksa në tendosje emocionale. Ka të ngjarë të ndiheni më pak të sigurt në vetvete se zakonisht, dhe gjithashtu mund të jeni pak të mërzitur. Përveç kësaj, mund të keni një detyrë jashtëzakonisht të lodhshme që duhet të bëni.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci