Të fundit

Shikoni golin e vitit në Angli që adoleshenti shënoi ndaj Manchester Cityt [VIDEO]

Mbrëmë në Angli pamë golin më të bukur të sezonit, të shënuar nga adoleshenti i Brighton, Julio Enciso, i cili shënoi gol ndaj Manchester Cityt.

Në ndeshjen e fundit të xhiros së 32-të të Premiershipit anglez, City kaloi në epërsi 1:0 në minutën e 25-të kur Erling Haaland asistoi me vetëmohim te Phil Foden dhe gëzimi i qytetarëve zgjati vetëm 13 minuta.

Në minutën e 38-të, 19-vjeçari paraguaian mori topin tridhjetë metra nga porta e Cityt, vendosi të godasë nga aty dhe shënoi një gol spektakolar.

Porta i Cityt të mërkurën u mbrojt nga Stefan Ortega, i cili vetëm e zbukuroi portën me një sfilatë, por edhe nëse Ederson do të ishte në formacion, nuk do kishte sesi ta ndalonte topin të futej në rrjetë.

Video nga Paradoks

"S'du as me i pa me sy": Deputetja e LDK-së flet për njerëzit që s'mundet me i duru - "Albini vjen na shet pralla"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.