Të fundit

Sadiku ia merr klubit turk 70 mijë eurot e kontestuara në gjyq

Sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku, fiton gjyqin në CAS ndaj klubit turk të Erzurumspor ku në 22 janar 2021 nënshkroi një marrëveshje për të prishur kontratën.

Siç raportoi sot Panorama-Sport, gjyqi përfundoi në favor të Sadikut ndaj klubit turk.

Pas shqyrtimit të çështjes, CAS ka dalë ditën e djeshme me vendim në favor të Sadikut dhe brenda 45 ditëve klubi turk duhet t’i paguajë shqiptarit shumën prej 70 mijë euro plus 20% interes për vonesat.

Armando Sadiku pas 20 ditësh pritjeje vendos t’i drejtohet FIFA-s për të ngritur një padi kundër klubit ku kërkonte pagesën prej 70 mijë eurosh + 20% interes për vonesën. Një muaj më vonë klubi e çon çështjen në CAS.

Pas procedurave dhe seancave Gjykata Federale Zvicerane i dha të drejtë shqiptarit dhe klubi turk duhet t’i paguajë shumën prej 70 mijë eurosh plus 20% interes për vonesën brenda 45 ditëve ose në të kundërt do t’i bllokohet merkatoja e transferimeve deri në 3 sesione.

Sadiku momentalisht është pjesë e skuadrës së Las Palmas në kategorinë e dytë në Spanjë.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci