Të fundit

Qeveria synon shtrirjen e terminaleve në krejt Kosovën

Kryeministri Albin Kurti është dakorduar me shefin e doganës, Agron Llugaliun, që terminalet doganore të shtrihen në secilën pjesë të territorit të Kosovës.

Këtë synim, Kurti e ka afatizuar deri në mesin e vitit 2022.

“Nga Drejtori i Doganave u kërkua që të vazhdojë me punën e mirë, dhe u dakorduan që deri në mesin e vitit të ardhshëm në gjithë territorin e vendit të shtrihen terminalet doganore shtetërore”, ka thënë Zyra e Kryeministrit në një njoftim për media të shtunën.

Kurti dhe Llugaliu u takuan me rastin e hapjes së terminalit doganor shtetëror në hapësirat e ndërmarrjes “Trepça” në Mitrovicë.

“Drejtori Llugaliu e njoftoi kryeministrin Kurti për nënshkrimin e marrëveshjes me Trepça Sh.A. për rikthimin e terminalit doganor shtetëror në hapësirat e Trepçës në Mitrovicë, dhe ndikimet pozitive që kjo do të ketë”, thuhet në komunikatën e qeverisë.

Në takim mori pjesë edhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati. /Paparaci.com

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci