Të fundit

Elezi shpjegon përse numri i votuesëve është më i madh se i banorëve

Në emisionin Special të Televizionit 7 për Zgjedhjet Lokale 2021, i ftuar ishte zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi.

Elezi tregojë se si është duke u zhvilluar procesi zgjedhorë në të gjitha komunat e Kosovës.

Po ashtu, zëdhënësi i KQZ-së tregojë arsyen pse numri i personave me të drejtë vote është më i madh se i banorëve.

“Lista votuese dhe regjistrimi i popullsisë duhet të shikohen ndaras, pasi në këtë listë të votuesve janë të përfshirë qytetarët që jetojnë brenda dhe jashtë Kosove, ndërsa në regjistrimin e popullsisë vetëm banorët rezident që jetojnë në Kosovë”, tha Elezi në emisionin zgjedhor në T7.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci