Të fundit

Një person thyen dritën në qendrën e votimit, ndalohet nga policia

Prokurori i Shtetit tha se në Komunën e Suharekës është ndaluar një person, që dyshohet se ka kryer veprën penale “pengim i procesit të njoftimit”.

Sipas njoftimit, i dyshuari ka penguar procesin e votimit duke prishur rendin dhe qetësinë dhe më pas ka thyer edhe dritën fluoreshente.

Të dielën, qytetarët e Kosovës po votojnë për të zgjedhur kryetarët dhe asambletë komunale në 38 komuna.

Deri në ora 15:00, sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të drejtën e votimit e kanë ushtruar 27 për qind e qytetarëve të Kosovës.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci