Të fundit

Zgjedhjet bëjnë tollovi në kufirin me Maqedoninë

Ndryshe nga vendkalimet e tjera kufitare, dita e sotme ishte shumë e ngarkuar në pikëkalimin kufitar Bllacë-Hani i Elezit mes Maqedonisë dhe Kosovës, shkruajnë mediat në Maqedoninë e Veriut.

Kjo tollovi është për faktin se sot njëkohësisht mbahen zgjedhjet lokale në Kosovë, si dhe në Maqedoni, shkruan Paparaci.com.

Siç raportojnë mediat në Maqedoninë e Veriut, një numër i madh i nënshtetasve të dyfishtë, maqedonë dhe kosovar, tashmë kanë ushtruar të drejtën e tyre për të votuar në të dyja vendet.

Qytetarët me shtetësi të dyfishtë mund të votojnë si në Maqedoninë Veriore ashtu edhe në Kosovë, bazuar në legjislacionin e Maqedonisë së Veriut.

Shumë shqiptarë që jetojnë në Maqedoninë e Veriut gëzojnë nënshtetësinë e Kosovës. /Paparaci.com

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci