Të fundit

Opsioni i ri i Apple që do të mbrojë të dhënat dhe paratë tuaja

Apple ka prezantuar një opsion të ri kundër vjedhjes së fjalëkalimeve. Opsioni i cili është bërë pas përditësimit të IOS do të bëjë të mundur mbrojtjen e të dhënave dhe parave në rast të hakërimeve.

I quajtur ‘Stolen Device Protection’, kjo risi e Apple vjen pas një hetimi 1-vjeçar të gazetares së Ëall Street journal’ Joanna Stern, e cila hetoi vjedhjen e iphonëve në mbarë botën, që është në rritje.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci