Të fundit

Tani edhe mund të dëgjojë: Gemini i Google ka aftësi që “të nxjerrë informacione” nga audiot

Gemini 1.5 Pro tani mund të dëgjojë audio dhe “të nxjerrë informacione” nga videoklipet ose videot e tjera, pa pasur nevojë për transkriptime në formë të shkruar.

Google ka njoftuar se do ta bëjë të disponueshëm publikisht versionin Gemini 1.5 Pro për herë të parë, përmes platformës së saj Vertex Al për krijimin e aplikacioneve me Al, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Paparaci.

Por, modeli më i ri me Al tashmë tejkalon modelin e kaluar Gemini Ultra.

Bëhet e ditur se në Gemini 1.5 Pro qasje do të kenë përdoruesit e platformave Vertex Al dhe Al Studio.

Ndryshe, së fundmi Google ka njoftuar se modelin e ri me Al po e bën të disponueshëm edhe në më shumë se 180 vende, me aftësinë e të kuptuarit të audios.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci