Të fundit

​Pjesa e parë: Bayer Leverkuseni në epërsi kundër Romës, baras mes Marseille e Atalantas

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Evropës, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas më shumë se 45 minutave lojë të zhvilluara në “Stadio Olimpico”, Bayer Leverkuseni po avancon 1:0 si mysafir kundër Romës, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm deri tani e shënoi Florian Wirtz, i cili kaloi skuadrën e Xabi Alonsos në epërsi në minutën e 28’ të ndeshjes.

Po ashtu, krahas kësaj përballje po zhvillohet edhe gjysmëfinalja tjetër interesante mes Marseille dhe Atalantas, ku të dy skuadrat shkojnë në pushim duke barazuar 1:1.

Golin për vendasit e shënoi Chancel Mbemba (minuta e 20’), ndërsa te Atalanta golashënues ishte Gianluca Scamacca (minuta e 11’).